Nachádzate sa tu: NOVOTA ART » Uncategorized » Zreštaurovaná neogotická brána z polovice 19. storočia.

Zreštaurovaná neogotická brána z polovice 19. storočia.

Zreštaurovaný klenot

Galanta sa môže pochváliť novým historickým klenotom. Neogotická brána kaštieľa Esterházyovcov je po 153 rokoch opäť v pôvodnej kráse na svojom mieste. Nová dominanta nádvoria bola zreštaurovaná spoločnosťou NOVOTA ART. Ide o historický unikát, pretože je to jediná zachovaná neogotická brána na Slovensku.

galanta_brana

detail

2

3

4

 

 


Kaštieľ v Galante je ojedinelým skvostom tudorovskej neogotiky. Pôvodne bol rodovým sídlom Esterházyovcov, jedného z najmocnejších a najvplyvnejších rodov v Európe, ktorí sa k svojmu galantskému pôvodu dodnes hlásia prídomkom „gróf Esterházy de Galantha“. Bol významným politickým, hospodárskym a kultúrnym strediskom regiónu, koncertovali v ňom Joseph Haydn i Franz Schubert. Potomkovia tohto rodu, ktorí dnes žijú v celej Európe, najmä však v Rakúsku, navštevujú Galantu dodnes a podporujú obnovu tejto historickej pamiatky.

 

Šírte ďalej

Zdieľať tento príspevok

Zreštaurovaná neogotická brána z polovice 19. storočia.

Žiadne komentáre

Nechať odpoveď

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>